Przyczepą na niezapomniany urlop

Czas planowania majowych i letnich urlopów trwa w najlepsze. Każdy chciałby bez wątpienia zaplanować swój urlop jak najlepiej oraz po jak najkorzystniejszej cenie. Szczególnie ważne obok zaplanowania formy wypoczynku jaką jesteśmy zainteresowani jest zorganizowanie noclegu.

Problem z rezerwacją

Najlepsze hotele, domki letniskowe czy pensjonaty są rezerwowane już dużo wcześniej i szukając kwatery w ostatniej chwili możemy się lekko rozczarować. Dla osób które chciałby pojechać na urlop, a nie zarezerwowały wcześniej odpowiedniej kwatery, lub po prostu są znudzone hotelami, istnieje kilka alternatyw. Jedną z nich jest coraz popularniejszy w Polsce camping. Przyczepy campingowe oraz campery można coraz częściej spotkać na polskich drogach, i to już nie tylko na obcych rejestracjach. Polacy bowiem coraz częściej wybierają formę wypoczynku w mobilnym mieszkaniu, pozwalającym zaznać spotykanej w amerykańskich filmach wolności. W końcu z takim mobilnym domem można pojechać praktycznie tam gdzie się chce. Aby zaplanować urlop z przyczepą campingową wcale nie trzeba takiej przyczepy posiadać na własność. Można ją wynająć na doby, tak jak samochód w wypożyczalni. Opłata uzależniona jest od samej wypożyczalni, i składa się zazwyczaj ze zwrotnej kaucji oraz opłaty za każdą dobę.

Wybór przyczepy

Przyczepy różnią się od siebie m.in. wyposażeniem, rozmiarami czy masą. W jednych (szczególnie mniejszych) znajdziemy najbardziej podstawowe wyposażenie, czyli np. łóżka do spania, schowki, czy też proste palniki do podgrzewania potraw. W innych wyposażenie będzie lepsze niż w niejednym mieszkaniu i zawierać będzie oprócz salonu i kuchni także łazienkę z prysznicem. Wszystko uzależnione jest od naszych wymagań i zasobności portfela. Kwestie prawne również odgrywają tutaj niemałą rolę. Zanim wynajmiemy przyczepę campingową warto zapoznać się z przepisami regulującymi zasady poruszania się po drodze zestawem samochód+przyczepa. W przypadku cięższych przyczep konieczne może być uiszczanie opłat w systemie viaToll o czym dokładnie traktują przepisy prawne. Zapoznanie się z przepisami pozwoli uniknąć kłopotów na drodze i wysokich kar finansowych za ewentualne niestosowanie się do nich. Choć zorganizowanie urlopu w przyczepie campingowej wymaga od nas trochę wysiłku, to jednak jest to warte zachodu. Camping to świetny pomysł na wakacje i niezapomniane przeżycia, co potwierdzają opinie ludzi regularnie korzystający z tej formy wypoczynku. Dołącz więc do grona zadowolonych ludzi i zarezerwuj swoje wakacje na kołach już dziś.

Redakcja ciekawenoclegi.pl