Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś
Poradnik 3 miejsca w Krakowie, których nie może ominąć miłośnik graffiti

3 miejsca w Krakowie, których nie może ominąć miłośnik graffiti

Data publikacji 23 czerwca 2021

Kraków jest znany nie tylko ze swojego historycznego dziedzictwa. Opuść komfortowy hotel i rozejrzyj się po murach! Z roku na rok miasto coraz poważniej aspiruje do tytułu polskiej stolicy sztuki ulicznej. Krakowski street art robi wrażenie! Jaka dzielnica jest pełna ciekawych dzieł? Co obejrzysz na Kozłówce i jak zabić czas do przyjazdu pociągu? 

Kazimierskie Murale Historyczne i nie tylko!

Kazimierz cieszy się niesłabnącą popularnością wśród turystów. Dlatego jeśli planujesz odwiedzić tę dzielnicę Krakowa zadbaj komfortowy nocleg. Taki z pewnością zapewni Ci hotel Best Western Kraków – https://www.bwkrakow.pl/

Co jednak na Kazimierzu zachwyci miłośnika graffiti? 

Kazimierskie Murale Historyczne to projekt zrealizowany w celu popularyzowania historii. Autorem prac jest wykładowca street-artu Piotr Janowczyk.  Na arkadach przy ulicy św. Józefa 17 odnajdziemy twarze pięciu postaci związanych z miastem Kazimierz. Są to król Kazimierz Wielki, jego ukochana Esterka – czy słyszałeś historię o tej parze? Z muru spogląda także reformator i patron ulicy cesarz Józef II. Kolejna uwieczniona postać to architekt Karol Knaus – jego projektu jest między innymi należący do najstarszych w mieście hotel. Ostatnia i ,,najmłodsza” postać to Helena Rubenstein – założycielka gigantycznej firmy kosmetycznej. Z bliska robią o wiele większe wrażenie – będąc w pobliżu, a już na pewno mając w pobliżu swój hotel (jak np. https://www.bwgalicya.pl/), koniecznie trzeba zobaczyć to dzieło!

graffiti
https://lovekrakow.pl/aktualnosci/zdjecie/30420#photo
https://lovekrakow.pl/aktualnosci/zdjecie/30420#photo

Jeżeli wystarczy Ci obcowania z historią, zrób sobie dłuższy spacer po Kazimierzu. Nie rozczarujesz się – z roku na rok przybywa tutaj legalnych (i nielegalnych) graffiti podpadających pod sztukę nowoczesną. 

Swoje trzy grosze do ulicznej sztuki na Kazimierzu regularnie dokładają aktywiści. Nie brakuje dzieł propagujących między innymi tolerancję. Szczególnie dużo tutaj murali nawiązujących do judaizmu, stworzonych w ramach Festiwalu Kultury Żydowskiej. Czy wiesz, że Kazimierz był dawniej miastem zamieszkałym prawie wyłącznie przez Żydów? To widać na murach! Być może w pożydowskiej, historycznej kamienicy mieści się nawet Twój hotel? Zapytaj obsługę o historię lokalu!

mural

Popularna wśród turystów dzielnica złapie za serce także każdego miłośnika sztuki ulicznej. Szukaj drugiego dna w każdym dziele! 

Murale w pobliżu Dworca Głównego

Jeżeli przyjechałeś na Dworzec Główny i szukałeś gdzie jest Twój hotel, prawdopodobnie minąłeś kilka naprawdę interesujących dzieł! A może Twój pobyt w Krakowie będzie bardzo krótki, ale mimo tego chcesz zobaczyć interesujące graffiti? W pobliżu dworca znajduje się kilka murali, które warto zobaczyć chociaż między przesiadkami. 

Redakcja ciekawenoclegi.pl

"CiekaweNoclegi" to serwis internetowy, który specjalizuje się w tematach związanych z poradnikami, turystyką i noclegami. Redakcja ta oferuje czytelnikom praktyczne porady, inspirujące artykuły oraz informacje na temat planowania podróży, wyboru noclegów oraz ciekawych miejsc do zwiedzania. Zespół redakcyjny "CiekaweNoclegi" składa się z doświadczonych podróżników, eksploratorów oraz ekspertów w dziedzinie turystyki, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby pomóc czytelnikom w organizacji udanych wyjazdów i znalezieniu idealnych noclegów. Celem redakcji "CiekaweNoclegi" jest nie tylko dostarczanie praktycznych wskazówek i informacji, ale także inspiracja do odkrywania nowych miejsc, kultur i tradycji, a także wspieranie w kreowaniu niezapomnianych podróży i przygód życiowych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

HOTEL PRZYJAZNY DZIECIOM