Aktywny wypoczynek nad morzem – siatkówka plażowa

Jeżeli ktoś myśli, że wypoczynek na nadmorskiej plaży to tylko leżenie na kocu i zażywanie kąpieli słonecznych, to jest w błędzie i to ogromnym. Owszem, na plaży można słodko leniuchować, jednak jest też sporo możliwości na to, aby aktywnie spędzić urlop. Poniżej kilka pomysłów na aktywny wypoczynek nad morzem.

Wycieczki rowerowe szlakiem latarni morskich

Jedną z największych atrakcji nad morzem, oprócz oczywiście plaży i morskich fal są latarnie, które niegdyś pomagały statkom we właściwej nawigacji, a dziś pełnią wyłącznie rolę atrakcji turystycznych. Nad polskim morzem latarnie są w dosyć gęstej sieci, dzięki czemu w ciągu jednego dnia można pokusić się o wyprawę rowerową pomiędzy niektórymi z nich. Nie trzeba mieć własnych dwóch kółek, w największych miejscowościach turystycznych działają wypożyczalnie rowerowe.

Gra w siatkówkę

Do tego, aby zagrać w grę zespołową, wcale nie trzeba się wybierać na szkolne boisko sportowe. Siatkówka plażowa to doskonała rozrywka zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Miękki piasek pod nogami sprawia, że nawet upadając przy próbie uratowania piłki, nie odnosi się bolesnych obrażeń. Do tego, aby zagrać w siatkówkę plażową, wystarczą dwa zespoły po dwie osoby, czyli w sumie cztery osoby będą potrzebne. Na niektórych plażach nad polskim morzem można spotkać profesjonalne boiska do gry w siatkówkę plażową, z których korzystanie jest całkowicie darmowe. Jednak z uwagi na popularność tej rozrywki trzeba czasem poczekać, aż się zwolni. Siatkówka na plaży pozwala nieco się zmęczyć, dzięki czemu w organizmie wytworzą się endorfiny, czyli hormony szczęścia. Taka zabawa na świeżym powietrzu ma jeszcze jedną ważną zaletę – jak wiadomo, słońce najlepiej i równomiernie opala wówczas, gdy człowiek znajduje się w ciągłym ruchu, a przy grze w siatkówkę plażową po prostu nie da się stać w miejscu!

Spacer z kijami do Nordic Walking

Osoby, których ogólna sprawność organizmu nie pozwala na to, aby zbytnio się przeforsowywać jeżdżąc na rowerze czy grając w siatkówkę plażową, również nie muszą całego dnia spędzać leżąc na kocu. Doskonałym sposobem na nadmorską aktywność fizyczną o umiarkowanej intensywności jest spacer z kijami do nordic walking wzdłuż wybrzeża. Każdy powinien wybrać własne tempo marszu, tak by było ono jak najbardziej komfortowe. Już pół godziny takiej aktywności pozwala rozruszać zastane mięśnie oraz przyczynia się do przyspieszenia przemiany materii, co z kolei w bezpośredni sposób przekłada się na tempo utraty zbędnej masy ciała.

Redakcja ciekawenoclegi.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.