Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś
Poradnik czas wolny z dzieckiem

Spędzanie czasu z dzieckiem

Data publikacji 24 lutego 2021

Pokoje dziecięce wręcz toną pod ciężarem olbrzymiej ilości kolorowych zabawek. Teraz wszystkie maluchy mają ich pod dostatkiem. Otrzymują je nie tylko od rodziców, ale też i babć, dziadków, kuzynów oraz rodzeństwa. Z tego powodu zamiast po raz kolejny wręczać dziecku bezwartościową zabawkę, lepiej zaproponować mu swój… czas. Czas wolny z dzieckiem na pewno zadowoli go dużo bardziej niżeli setna już para klocków czy następna w kolekcji maskotka.

No bo jednak w tym momencie rodzice spędzają znacznie mniej czasu ze swoimi dziećmi niż dawniej. Starają się to robić, ale zawsze jest coś ważniejszego do wykonania. Zamiast po pracy na spokojnie się odprężyć i zaproponować maluchowi wspólne zabawy, wolą udać się do komputera i dokończyć jakiś ważny projekt albo po prostu zalegnąć na kanapie, a dziecku włączyć bajkę czy puścić mu coś na telefonie. A przecież w taki sposób nie da się budować więzi z malcem. Jeżeli relacje między rodzicem a dzieckiem mają być dobre, trzeba wykazać się inicjatywą i tak zorganizować swoje życie, aby rzeczywiście jak najczęściej spędzać czas wolny z dzieckiem. To, w jaki sposób się to zrobi, nie ma większego znaczenia. Dla malucha świetną rozrywką będzie nawet wspólne czytanie książek, wspólna jazda na rowerze czy wspólne spacerowanie. No właśnie – każda aktywność musi odbywać się w gronie rodzinnym. Wtedy jej typ przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie. Dla dziecka najważniejsze jest bowiem to, by jego rodzice zawsze byli blisko i by rzeczywiście spędzali z nim czas.

kasza2go.pl

Redakcja ciekawenoclegi.pl

"CiekaweNoclegi" to serwis internetowy, który specjalizuje się w tematach związanych z poradnikami, turystyką i noclegami. Redakcja ta oferuje czytelnikom praktyczne porady, inspirujące artykuły oraz informacje na temat planowania podróży, wyboru noclegów oraz ciekawych miejsc do zwiedzania. Zespół redakcyjny "CiekaweNoclegi" składa się z doświadczonych podróżników, eksploratorów oraz ekspertów w dziedzinie turystyki, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby pomóc czytelnikom w organizacji udanych wyjazdów i znalezieniu idealnych noclegów. Celem redakcji "CiekaweNoclegi" jest nie tylko dostarczanie praktycznych wskazówek i informacji, ale także inspiracja do odkrywania nowych miejsc, kultur i tradycji, a także wspieranie w kreowaniu niezapomnianych podróży i przygód życiowych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

HOTEL PRZYJAZNY DZIECIOM