HOTEL PRZYJAZNY DZIECIOM- NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

Wakacje z dziećmi bywają nie lada wyzwaniem. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego hotelu. Jakość świadczonych usług musi być wartością priorytetową. Hotel Best Western Kraków jest tego świetnym przykładem. Jest to istotne nie tylko ze względu na nasz komfort, ale także innych klientów hotelu. Hotele przyjazne rodzinom w swojej ofercie posiadają szereg udogodnień takich jak specjalne pokoje zabaw, przewijaki, łóżeczka. Zastanawiasz się jakie udogodnienia powinien posiadać hotel rodzinny? Czytaj dalej. 

Hotel Kraków centrum– wyposażenie hoteli rodzinnych

Nadbagaż i pięć walizek? To już przeszłość. Coraz więcej hoteli oferuje dodatkowe wyposażenie w postaci przenośnych łóżeczek, przewijaków, spacerówek.  Nie jesteś pewien czy Twój hotel dysponuje takim zestawem? Sprawdź stronę internetową lub skonsultuj się bezpośrednio z obsługą. Wystarczy, że w oknie wyszukiwarki umieścisz hasło “hotel kraków rynek oferta dla rodzin”, wyszukiwarka zrobi resztę za Ciebie. Zwróć uwagę na jakość oferowanego sprzętu. Nie bój się pytać. Często nawet nie jesteśmy świadomi udogodnień jakie może zaproponować nasz hotel.

Strefa malucha- hotel przyjazny dzieciom

Wakacje to czas odpoczynku. Marzysz o chwili tylko dla siebie? Strefa malucha to coś, co niewątpliwie odmieni twoje wakacje. Zajęcia z animatorem to nie tylko świetny pomysł na spędzenie czasu, ale także moment wytchnienia dla opiekunów.  Zajęcia taneczne i artystyczne to świetny sposób na spędzenie w kreatywny sposób wakacji.

Strefa malucha

Strefa malucha- małpi gaj. źródło: https://www.diamentustron.pl/dla-dzieci

Menu dla najmłodszych- hotel rodzinny

Jadłospis przystosowany do potrzeb malucha to jedna z ważniejszych kwestii, jakimi powinniśmy się kierować podczas wyboru noclegu. Dzieci bywają bardzo wymagające. Ich potrawy nieco odbiegają od naszych standardowych posiłków. Przygotowując posiłek dla dziecka, zwracamy większą uwagę na dobór przypraw oraz zawartość soli. Menu, jakim dysponuje hotel, jest niezwykle ważne w kontekście zadowolenia naszego dziecka. Problemy z brzuszkiem to coś, co może pokrzyżować plany na wakacyjny wyjazd.  

Przyjazna obsługa – hotel dla rodzin

Przyjazna obsługa to coś, czego nie może zabraknąć w żadnym hotelu, bez względu na standard. Obsługa w hotelu dla rodzin powinna szczególnie o tym wiedzieć. Dzieci należą do bardzo wymagającej grupy klientów, kontakt z maluchami wymaga zaangażowania oraz empatii. Obsługa pozytywnie nastawiona do dzieci, małych i dużych to podstawowy element oferty hoteli rodzinnych.  

Hotel rodzinny z basenem

Hotele dla rodzin z dziećmi bardzo często posiadają w swej ofercie baseny, brodziki i place zabaw dla dzieci. Nie jest to warunek konieczny, natomiast bardzo ciekawe udogodnienie. Jeśli planujesz wakacje nastawione na spędzanie dużej ilości czasu w hotelu, zastanów się nad ofertą tych wyposażonych w dodatkowy obszar dla malucha. Strefa specjalna z brodzikami i zjeżdżalniami to świetny pomysł na wspólną zabawę. Większe dzieci mogą swobodnie bawić się na wydzielonej części, podczas gdy rodzice będą zażywać gorących kąpieli w jacuzzi.

Hotel rodzinny z basenem

Przykład rodzinnego hotelu z basenem. źródło: https://www.dzieciochatki.pl/wakacje-z-dziecmi/hotele-przyjazne-dzieciom-w-polsce

Hotel rodzinny nad morzem- lokalizacja

Położenie hotelu jest niezwykle ważne, zwłaszcza gdy towarzyszą nam maluchy. Warto upewnić się, czy miejsce, w którym znajduje się hotel, należy do bezpiecznej dzielnicy oraz czy atrakcje, które znajdują się w pobliżu, są możliwe do odwiedzenia w rodzinnym gronie. Lokalizacja odgrywa kluczową rolę, gdy do dyspozycji nie mamy spacerówki. Większe dystanse mogą być kłopotliwe dla kilkuletnich dzieci. Brak toalet oraz punktów gastronomicznych w okolicy, może być dodatkowym utrudnieniem. Szczególną rolę odgrywa tu wcześniej wspomniane menu. Jeśli wybieramy się poza hotel, powinniśmy mieć pewność, że w okolicy znajdziemy restaurację, w której zakupimy zdrowy posiłek odpowiedni dla naszego malucha.

Hotele rodzinne, gdzie szukać?

Znalezienie hotelu, który spełni wszystkie nasze wymagania stanowi nie lada problem. Młodzi rodzice zwracają uwagę nie tylko na jakość świadczonych usług, ale też cenę. Z pomocą przychodzą wyszukiwarki i strony do porównywania hoteli. Jest to świetny sposób na porównanie cen oraz oferowanych usług. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto skorzystać z usługi porównywarki hoteli, dzięki temu będziemy mieć pewność, że wybraliśmy mądrze.

Kryteria, które wymieniliśmy to zaledwie ułamek cech, którymi powinniśmy się kierować w wyborze idealnego hotelu. Wiele kwestii zależnych jest od osobistych preferencji oraz typu wyjazdu. Są jednak takie, o których każdy rodzic powinien pamiętać, a mianowicie odpowiednie wyposażenie i lokalizacja. Przewijak, łóżeczko, walizka, dzięki odpowiednio dobranej ofercie hotelowej zapomnisz o ciężarze dziecięcych bagaży. 

Redakcja ciekawenoclegi.pl