Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś
Poradnik

Dokąd na wakacje?

Data publikacji 30 listopada 2019


Wprawdzie do lata jeszcze daleko, ale już dzisiaj warto pomyśleć o wakacyjnym wypoczynku. Czas biegnie szybko i nim się obejrzymy, już będzie maj, a więc moment, kiedy zaczyna się przecież sezon urlopowy. Są osoby, które urlop planują z długim wyprzedzeniem, ale są też i tacy, którzy dosłownie na ostatnią chwilę szukają jakiegoś miejsca na wypoczynek. Różne są efekty takich poczynań, ale to już indywidualna sprawa każdego. W końcu nikt nikomu nie może narzucać jakiś rozwiązań, bo każdy robi tak, jak jest mu wygodnie.

Prywatne preferencje

Trudno też byłoby w niniejszym artykule przekonywać kogoś do jakiś konkretnych ofert, bo ludzie mają swoje potrzeby i priorytety w każdej kwestii, nie wyłączając tematu urlopu czy wakacji. Jedni jeżdżą od lat tylko nad Bałtyk i są zadowoleni, inni wybierają góry, a jeszcze inni preferują wyjazdy zagranicę. A skoro już jesteśmy przy zagranicznych wojażach, to sprawdźmy, gdzie znajdziemy wakacje tańsze niż w Polsce. Okazuje się, że znajdziemy takie oferty i wcale nie będzie ich tak mało. Wakacje tańsze niż w Polsce możemy mieć we Włoszech. Na pewno trochę nas będzie kosztował przejazd, ale za to we Włoszech znajdziemy tańsze noclegi niż czasami u nas, a to podstawa. Brzmi to może niewiarygodnie, ale tak jest w istocie. Zresztą, gros osób miało się już okazję o tym przekonać. Co więcej, oferty hoteli czy pensjonatów naprawdę nie są wygórowane, a jednocześnie usługodawcy w tej materii proponują bardzo dobre warunki. Warto wspomnieć tu również o dobrym jedzeniu, doskonałych winach czy w ogóle o włoskiej gościnności. Nie dziwi więc to, że Polacy coraz częściej wybierają jednak wakacje zagranicą. Do tego jeszcze np. na Południu Europy mamy zagwarantowaną piękną pogodę i ciepłe morze. Czegóż chcieć więcej? Nasze lato bywa kapryśnie i dlatego czasami jest tak, że urlop bywa kompletnie nieudany. No cóż, bywa i tak i nic na to nie poradzimy.

A gdzie jeszcze można spędzić wakacje tańsze niż w Polsce?

Jeszcze jakiś czas temu w miarę dobre ceny dla nas były w Chorwacji, natomiast w obecnej dobie Chorwacja jest już droższa. Nawiasem mówiąc, Polaków w sezonie letnim tam całe mnóstwo, więc można poczuć się jak w kraju. Ma to zarówno dobre, jak i złe strony, ale to już temat na inny zupełnie artykuł.
Na tańszy niż w kraju wypoczynek możemy liczyć na pewno w Bułgarii czy Albanii. Od jakiegoś czasu te kierunki wakacyjne systematycznie zyskują na swojej popularności. Nic dziwnego, bo jeśli słońce jest zagwarantowane, piękne widoki również, nie mówiąc już o dobrych cenach, to spory odsetek turystów to po prostu kupuje.

Gdzie nocować w Zakopane

Redakcja ciekawenoclegi.pl

"CiekaweNoclegi" to serwis internetowy, który specjalizuje się w tematach związanych z poradnikami, turystyką i noclegami. Redakcja ta oferuje czytelnikom praktyczne porady, inspirujące artykuły oraz informacje na temat planowania podróży, wyboru noclegów oraz ciekawych miejsc do zwiedzania. Zespół redakcyjny "CiekaweNoclegi" składa się z doświadczonych podróżników, eksploratorów oraz ekspertów w dziedzinie turystyki, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby pomóc czytelnikom w organizacji udanych wyjazdów i znalezieniu idealnych noclegów. Celem redakcji "CiekaweNoclegi" jest nie tylko dostarczanie praktycznych wskazówek i informacji, ale także inspiracja do odkrywania nowych miejsc, kultur i tradycji, a także wspieranie w kreowaniu niezapomnianych podróży i przygód życiowych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Design i wygoda