Strona główna
Miejsca
Tutaj jesteś
Miejsca

Weekend w Pradze

Data publikacji 10 grudnia 2019

Nie ma niczego przyjemniejszego od wyrwania się z monotonii pracy i życia w czterech ścianach niż weekendowy wyjazd. Jedni preferują taki wolny weekend spędzić na łonie natury- spacerując po lesie albo po morskim wybrzeżu, inni jadą w góry aby zażyć trekkingu, są jeszcze tacy, którzy wybierają się do jednego z większych europejskich miast i poznają jego uroki odrywając się jednocześnie od codzienności.

Kultura i krajobrazy

Jednym z tego typu miast, takim które rok w rok przyciąga swoim urokiem miliony turystów jest czeska Praga. Choć weekend w Pradze nie wystarczy aby odkryć wszystkie ciekawe miejsca i poznać wszelkie uroki miasta, to wystarczy w zupełności aby się w stolicy Czech zakochać i nie tylko wspominać ją z rozrzewnieniem, ale także wracać do niej przy każdej możliwej okazji.

Praga jest niezwykłym miejscem, które nie tylko zachwyca zapierającymi dech w piersiach krajobrazami, ale także oferuje wiele kulturalnych rozrywek. Miejsca, które obowiązkowo należy zobaczyć będąc w Pradze to przede wszystkim zamek Królewski czyli Hradczany. Znajduje się on na wzgórzu i góruje nad miastem, nadając mu jednocześnie estymy, której nie spotka się chyba nigdzie indziej na świecie. Na zamek na Hradczanach warto zarezerwować cały dzień, jest w nim bowiem co oglądać. Na jego terenie znajduje się niezwykle nietypowa ulica, zamknięta dla turystów, którzy nie wykupią biletu, Złota Ulica jest miejscem, w którym teraźniejszość łączy się z przeszłością. Tam właśnie można kupić ozdoby świąteczne przez okrągły rok.

Atrakcje w Pradze

Kolejnym ważnym miejscem turystycznym w Pradze jest most Karola. Most ten łączy dwa wybrzeża Pragi, przez które przepływa Wełtawa. Jest on bardzo popularny wśród ruchu turystycznego, krążą opinie, jakoby pocałunek na środku mostu z ukochaną osobą zapewnia długie lata w szczęściu.

Kolejną atrakcją, którą warto zaliczyć planując weekend w Pradze jest rejs po Wełtawie. Przystanie łodzi, które zabiorą chętnych na rejs znajdują się na całej długości starówki. Praga zachwyca z lądu, ale warto zobaczyć co się kryje w tych mniej dostępnych zakamarkach miasta. Dobrym pomysłem jest przepłynięcie się Wełtawą po zmroku. Oświetlone, zabytkowe budynki zapierają dech w piersiach i nie pozwolą o sobie zapomnieć już nigdy.

Będąc już w stolicy Czech dobrze jest skusić się na jedzenie w lokalach, w których stołują się prażanie. Knedle z gulaszem, rzemieślnicze piwo, w którego warzeniu Czesi są mistrzami jest warte spróbowania. Pragę można też zwiedzać z przewodnikiem, oferty znaleźć można bez trudu w sieci.

Redakcja ciekawenoclegi.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?