Strona główna
Miejsca
Tutaj jesteś
Miejsca

Atrakcje przyrodnicze Islandii

Data publikacji 8 grudnia 2020

Islandia to piękna wyspa położona na dalekiej północy. Jest ona pochodzenia wulkanicznego, dzięki temu oferuje wiele wspaniałych atrakcji przyrodniczych, niespotykanych nigdzie indziej na świecie. Z tego artykułu dowiesz się o tych najbardziej niesamowitych.

Atrakcje przyrodnicze Islandii

Po pierwsze na pewno liczne gejzery. Fascynujące formy przyrodnicze. Potrafią one wyrzucać gorącą wodę na wysokość nawet 10 metrów w górę. Kolejna atrakcja to lodowce, których nie brakuje na wyspie. Jak widać już po dwóch przykładach Islandia to bardzo zróżnicowana, pełna sprzeczności wyspa, z jednej strony gorące gejzery, z drugiej zimne lodowce. Ostatnią godną uwagi rzeczą na wyspie są wulkany, najbardziej znana jest Hekla, która robi na obserwatorze ogromne wrażenie.

Kiedy pojechać?

Jeśli chodzi o czas, w którym najlepiej wybrać się na Islandię to zdecydowanie polecam lato. Na Islandii jest ono bardzo łagodne i sprzyja zwiedzaniu. Możemy również wtedy liczyć na spotkania z pięknymi maskonurami i wielorybami. Islandia to intrygująca wyspa, nie ma drugiej takiej na Ziemi. Jeśli lubisz piękne widoki i interesuje Cię świat przyrody to jest to miejsce właśnie dla Ciebie.

super-sylwetka.pl

Redakcja ciekawenoclegi.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?