Co warto zobaczyć w Karpaczu?

Jest jedną z najchętniej odwiedzanych miejscowości w polskich górach oraz jednym z najpopularniejszych letnisk na terenie Dolnego Śląska. Karpacz to idealne miejsce dla tych, którzy chcą lepiej poznać Karkonosze i urządzać piesze wycieczki w rejonie Śnieżki.

Co warto zobaczyć w Karpaczu?

Tanie noclegi można tu znaleźć o każdej porze roku, a że tras dla pieszych i narciarzy jest tu sporo, turystyka w Karpaczu ma się doskonale przez cały rok. Karpacz to jednak nie tylko atrakcyjny punkt wypadowy w góry, ale i miejscowość, która może się pochwalić ciekawą historią. Przypominają o niej zabytkowe wille i pensjonaty oraz takie atrakcje, jak Muzeum Turystyki i Sportu. W trakcie pobytu w Karpaczu warto też odwiedzić

Muzeum zabawek

Muzeum Zabawek, w którym zgromadzono przepiękną kolekcję lalek z całego świata. Turystyczną wizytówką tej miejscowości pozostaje jednak kościół Wang – drewniana perełka architektury, która w Karkonosze trafiła w XIX wieku z odległej Norwegii. Do dziś służy miejscowym ewangelikom, jest też jedną z tych atrakcji, którym turyści bardzo chętnie poświęcają swoją uwagę.

witajpolsko.pl

Redakcja ciekawenoclegi.pl