Jak pomóc hotelom w czasie pandemii?

Branża hotelowa  w czasie pandemii COVID-19 mocno oberwała. Zamknięte hotele, odwołane rezerwacje, to klucz do trumny tego biznesu. Nie musi się tak jednak stać. My klienci możemy pomóc hotelom. W jaki sposób?

Voucher do hotelu

Pisząc ten tekst, nie wiemy kiedy pandemia się skończy, wiemy jednak, co możesz dzisiaj zrobić dla branży hotelowej. Z pewnością każdy z nas ma taki hotel, do którego co jakiś czas wracamy. Na weekend, na wakacje, a może w tym miejscu odbyła się ważna dla nas impreza okolicznościowa. Tegoroczne wakacje w niczym nie będą przypominać urlopów z zeszłych lat. Trzeba będzie zapomnieć o swobodzie w poruszaniu się. Trudno będzie nam w takim warunkach się relaksować. Na każdym kroku trzeba będzie zachować ostrożność i przestrzegać zasady bezpieczeństwa. Jednak nie warto zostawiać naszych ukochanych hoteli i pensjonatów w potrzebie. Jeśli nie planujecie wakacji, możecie pomóc polskiej turystyce. W jaki sposób?

Branża hotelowa od początku pandemii propaguje w sieci akcję #ratujpolskąturystykę, zachęca do przełożenia terminu wizyty w hotelu, nie do jego odwołania. To naprawdę możliwe, szczególnie w przypadku wspomnianych wyżej weekendów w hotelu, ale również w przypadku konferencji i imprez firmowych.  Zmiana terminu, a nie całkowite odwołanie pobytu w  hotelu to też ratunek. Istnieje również drugi sposób.

Już dziś możesz wykupić voucher do hotelu, jednak bez wskazania daty jego realizacji. Jak sytuacja w kraju się unormuje, jak będzie zgoda na takie wyjazdy, wówczas zrealizujesz ten bon.

Vouchery podarunkowe mogą być na określoną kwotę, na wybrany pakiet, pobyt w hotelu oraz jak w przypadku hotelu spa voucher na zabiegi spa. Z reguły vouchery wartościowe do hoteli mają nawet 365 dni daty ważności. To w sumie cały rok na realizację tego vouchera. Może ktoś z Twoich bliskich obchodzić będzie rocznice ślubu lub urodziny? Takie zaproszenie do hotelu na weekend będzie z pewnością trafionym prezentem dla nowożeńców, narzeczonych, ogólnie dla par. Już dziś zapoznaj się z ofertą hotelu, który chciałeś odwiedzić i sprawdź, czy możesz im pomóc, kupując voucher wartościowy. Drodzy turyści wszystkie ręce na pokład! Ratujmy polską turystykę.

Szukasz hotelu na weekend lub wakacje? Sprawdź ofertę Centrum MOLO na www.centrummolo.pl

Redakcja ciekawenoclegi.pl