Strona główna
Urlop
Tutaj jesteś
Urlop

Jak pomóc hotelom w czasie pandemii?

Data publikacji 12 maja 2020

Branża hotelowa  w czasie pandemii COVID-19 mocno oberwała. Zamknięte hotele, odwołane rezerwacje, to klucz do trumny tego biznesu. Nie musi się tak jednak stać. My klienci możemy pomóc hotelom. W jaki sposób?

Voucher do hotelu

Pisząc ten tekst, nie wiemy kiedy pandemia się skończy, wiemy jednak, co możesz dzisiaj zrobić dla branży hotelowej. Z pewnością każdy z nas ma taki hotel, do którego co jakiś czas wracamy. Na weekend, na wakacje, a może w tym miejscu odbyła się ważna dla nas impreza okolicznościowa. Tegoroczne wakacje w niczym nie będą przypominać urlopów z zeszłych lat. Trzeba będzie zapomnieć o swobodzie w poruszaniu się. Trudno będzie nam w takim warunkach się relaksować. Na każdym kroku trzeba będzie zachować ostrożność i przestrzegać zasady bezpieczeństwa. Jednak nie warto zostawiać naszych ukochanych hoteli i pensjonatów w potrzebie. Jeśli nie planujecie wakacji, możecie pomóc polskiej turystyce. W jaki sposób?

Branża hotelowa od początku pandemii propaguje w sieci akcję #ratujpolskąturystykę, zachęca do przełożenia terminu wizyty w hotelu, nie do jego odwołania. To naprawdę możliwe, szczególnie w przypadku wspomnianych wyżej weekendów w hotelu, ale również w przypadku konferencji i imprez firmowych.  Zmiana terminu, a nie całkowite odwołanie pobytu w  hotelu to też ratunek. Istnieje również drugi sposób.

Już dziś możesz wykupić voucher do hotelu, jednak bez wskazania daty jego realizacji. Jak sytuacja w kraju się unormuje, jak będzie zgoda na takie wyjazdy, wówczas zrealizujesz ten bon.

Vouchery podarunkowe mogą być na określoną kwotę, na wybrany pakiet, pobyt w hotelu oraz jak w przypadku hotelu spa voucher na zabiegi spa. Z reguły vouchery wartościowe do hoteli mają nawet 365 dni daty ważności. To w sumie cały rok na realizację tego vouchera. Może ktoś z Twoich bliskich obchodzić będzie rocznice ślubu lub urodziny? Takie zaproszenie do hotelu na weekend będzie z pewnością trafionym prezentem dla nowożeńców, narzeczonych, ogólnie dla par. Już dziś zapoznaj się z ofertą hotelu, który chciałeś odwiedzić i sprawdź, czy możesz im pomóc, kupując voucher wartościowy. Drodzy turyści wszystkie ręce na pokład! Ratujmy polską turystykę.

Szukasz hotelu na weekend lub wakacje? Sprawdź ofertę Centrum MOLO na www.centrummolo.pl

Redakcja ciekawenoclegi.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Apartamenty w Zakopanem