Strona główna
Noclegi
Tutaj jesteś
Noclegi

Motel czy pensjonat?

Data publikacji 15 listopada 2019


Każdy czasami potrzebuje chwili relaksu i zresetowania siebie. Co roku wiele osób wyjeżdża czy to za granicę czy zostaje w swoim kraju ale jedzie do innego miasta. Wtedy przychodzi czas na całą organizację, zbudowanie jakiegoś planu.

Najważniejszy jest nocleg

Gdzie się zatrzymamy, co będziemy robić, atrakcje dla dzieci jeśli akurat będą z nami podróżować. Najważniejszą częścią planu jest wybór miejsca, w którym będziemy mogli spać, odpocząć, a jednocześnie przeżyć fajne chwile. Musimy dopasować miejsce wyjazdu i noclegu pod nasz indywidualny tryb życia. Wziąć pod uwagę czy będą jechać z nami dzieci, będziemy jechać autem, autokarem czy lecieć samolotem. Czy będziemy gotować dla siebie sami czy chcemy aby śniadania, obiady i kolacje były dostępne na miejscu. Jest wiele aspektów, które musimy przemyśleć aby taki wyjazd się udał. Najlepiej ułożyć ten plan dużo wcześniej aby później nie robić nic, nie zaprzątać sobie głowy miejscem do spania, jedzenia, zwiedzania. Organizując wyjazd bądź urlop możemy natknąć się na różne obiekty, które gwarantują, proponują nam nocleg. Wybór zależy od celu naszej podróży, jeśli jest on krótki – przejazdem to lepiej wybrać motel przy drodze. Jeśli podróżujemy z dziećmi lub z większą liczbą osób i planujemy zostać na dłużej to lepiej wynająć coś większego,spokojniejszego. Aby dzieci miały bezpieczne miejsce do zabawy i spokój.

Hotele, motele, hostele, pensjonaty – jest ich naprawdę wiele. Ale czym się różnią?

Pensjonat a motel różnice :

Różnią się wielkością, standardami.
Motel jest bardzo podobny do hotelu, jednak najczęściej znajdują się przy ruchliwych ulicach, autostradach. Są działalnością dla osób, które są zmotoryzowane ponieważ zawsze posiadają duże parkingi i dbają o gości w aspekcie gastronomii.
Aby motel kwalifikował się do nazwy motelu musi posiadać co najmniej 10 sypialni przeważnie jednoosobowych lub dwuosobowych. Na filmach często możemy oglądać sceny, gdzie występują motele, są przedstawione w formie niskich budynków i pokoi ułożonych kolejno koło siebie.
Pensjonat jest to obiekt turystyczny, w którym odwiedzający mogą zatrzymać się na urlop, wyjazd. Pensjonat jest mniejszy od hotelu i motelu, może posiadać tylko siedem pokoi. Oczywiście zapewnia nam jedzenie i jest oceniany według gwiazdek jak w przypadku hoteli.
Różnicą między pensjonatem a motelem jest również aspekt cenowy. Za pensjonat na pewno zapłacimy więcej niż za motel.
A więc widzimy, że warto zastanowić się nad najlepszym miejscem dla nas na wypoczynek. Musimy wiedzieć, że każdy rodzaj obiektu ma indywidualne standardy.

Gdzie nocować w Zakopane

Redakcja ciekawenoclegi.pl

"CiekaweNoclegi" to serwis internetowy, który specjalizuje się w tematach związanych z poradnikami, turystyką i noclegami. Redakcja ta oferuje czytelnikom praktyczne porady, inspirujące artykuły oraz informacje na temat planowania podróży, wyboru noclegów oraz ciekawych miejsc do zwiedzania. Zespół redakcyjny "CiekaweNoclegi" składa się z doświadczonych podróżników, eksploratorów oraz ekspertów w dziedzinie turystyki, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby pomóc czytelnikom w organizacji udanych wyjazdów i znalezieniu idealnych noclegów. Celem redakcji "CiekaweNoclegi" jest nie tylko dostarczanie praktycznych wskazówek i informacji, ale także inspiracja do odkrywania nowych miejsc, kultur i tradycji, a także wspieranie w kreowaniu niezapomnianych podróży i przygód życiowych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?