Strona główna
Noclegi
Tutaj jesteś
Noclegi

Okolice rzeki Krutyni – co poza kajakami? Gdzie nocować?

Data publikacji 21 czerwca 2022


 Gdzie prowadzi Szlak Krutynia?

Krutynia to jedne z najpiękniejszych szlaków nizinnych Europy. Jest on niezwykle zróżnicowany Krajobrazowo oraz pełen przyrody. Występuje na nim rzadka fauna i flora. Szlak rozpoczyna bieg na Pojezierzu Mrągowskim, przebiega przez Puszczę Piską, a kończy się w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Cała trasa mierzy 102 km i stanowią ją różnej wielkości jeziora oraz strugi. Na trasie stworzono, aż 8 rezerwatów przyrody, a przeszło połowa szlaku znajduje się na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego. 

 

Jakie atrakcje oferuje Szlak Krutynia?

 

Głównym sposobem na zwiedzenie całego Szlaku Krutynia jest spływ kajakowy, który w zależności od umiejętności kajakarzy zajmuje od 5 do 10 dni. Jednak kajaki to nie jedyna możliwość spędzenia czasu nad rzeką Krutynia. Lokalne przedsiębiorstwa oferują również spływ łodziami, które odbywają się w okresie od kwietnia do listopada. Istnieje również możliwość zorganizowania spływu nocnego, a także ogniska przy akompaniamencie mazurskiej kapeli. 

Na Szlaku Krutynia można również wędkować. Najciekawszym akwenem dla wędkarzy jest jezioro Mokre z urozmaiconą linią brzegową. Jest ono jeziorem przepływowym oraz sielawowym, dzięki czemu można w nim bez problemu trafić na pokaźne drapieżniki takie jak okonie, szczupaki i sandacze. 

W okolicach rzeki Krutyń możemy również wybrać się na piesze wycieczki. Jedną z nich jest Szlak Pieszy im. Karola Małłka. Rozpoczyna się on we wsi Krutyń i prowadzi przez Rezerwat Królewska Sosna. Jest to niezwykle atrakcyjny szlak prowadzący przez Wielką Knieję, nazywaną powszechnie Puszczą Piską, która jest drugim co do wielkości kompleksem leśnym w Europie. W najbogatszej przyrodniczo części kompleksu utworzono Mazurski Park Krajobrazowy. 

Kolejną atrakcją w okolicach rzeki Krutynia jest Krutyński szlak rowerowy. Na trasie rowerzyści mogą skorzystać zarówno z różnorodnej oferty gastronomicznej jak i noclegowej. Malowniczy szlak przeznaczony jest dla doświadczonych rowerzystów. Naturalna, różnorodna nawierzchnia trasy prowadzi przez pola i lasy Puszczy Piskiej. Bogata jest w podjazdy oraz zjazdy, a także długie, proste odcinki. 

 

Gdzie najlepiej nocować – noclegi Krutyń

 

Krutyń to wieś położona przy Szlaku Krutynia. Nazwa miejscowości została zapożyczona od rzeki noszącej teraz oficjalną nazwę Krutynia. Krutynia noclegi oferuje szeroki wybór noclegów dla turystów przyjeżdżających w okolice rzeki. Od domków, przez pokoje, na polach namiotowych kończąc. Każdy może w szerokiej ofercie bazy noclegowej Krutyni znaleźć coś dla siebie. Niezależnie czy jesteś fanem namiotów i campingów, czy wolisz spać w przytulnym łóżku z materacem, w Krutyni znajdziesz nocleg dostosowany do twoich wymagań pod każdym względem. 

wyposażenie kempingowe

Redakcja ciekawenoclegi.pl

"CiekaweNoclegi" to serwis internetowy, który specjalizuje się w tematach związanych z poradnikami, turystyką i noclegami. Redakcja ta oferuje czytelnikom praktyczne porady, inspirujące artykuły oraz informacje na temat planowania podróży, wyboru noclegów oraz ciekawych miejsc do zwiedzania. Zespół redakcyjny "CiekaweNoclegi" składa się z doświadczonych podróżników, eksploratorów oraz ekspertów w dziedzinie turystyki, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby pomóc czytelnikom w organizacji udanych wyjazdów i znalezieniu idealnych noclegów. Celem redakcji "CiekaweNoclegi" jest nie tylko dostarczanie praktycznych wskazówek i informacji, ale także inspiracja do odkrywania nowych miejsc, kultur i tradycji, a także wspieranie w kreowaniu niezapomnianych podróży i przygód życiowych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?