Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś
Poradnik

Wczasy za granicą – gdzie są ceny podobne jak w Polsce?

Data publikacji 11 stycznia 2020


Urlop i wakacje, to chyba jedne z tych magicznych słów, które wywołują szeroki uśmiech na twarzy każdego człowieka. Większość z nas w tym czasie chce się wybrać w jakąś większą lub mniejszą podróż. Siedząc przy biurku, sprawdzamy najkorzystniejsze oferty, miejsca naszych marzeń, noclegi, atrakcje, loty bądź inną formę transportu, dzięki której dotrzemy w miejsce, o którym od tak dawna myśleliśmy. Jednak główną przeszkodą w planowaniu wypoczynku mogą być fundusze. Wypłata, nawet jeśli nie należy do najniższych, często może okazać się niewystarczająca na pokrycie kosztów takiego wyjazdu. Czy to znaczy, że musimy z niego rezygnować? Oczywiście, że nie. Wystarczy znaleźć alternatywę, która będzie dla nas równie satysfakcjonująca, co pierwotny plan. W takim momencie, w głowach wielu z nas rodzi się pytanie:

Gdzie są ceny podobne jak w Polsce?

Okazuje się, że najkorzystniej pod tym względem wypada… Kuba! Ceny są tam kilkadziesiąt razy niższe niż w naszej ojczyźnie, jednak bądźmy realistami, lot na tę wyspę, to koszt znacznie przekraczający możliwości przeciętnego Polaka. Jeżeli zależy nam na egzotyce, warto wziąć pod uwagę, np. Egipt i Maroko. Egipt to chyba jeden z najpopularniejszych kierunków, jeżeli mowa o zagranicznych wakacjach, a to właśnie ze względu na ceny, jakie tam na nas czekają. Maroko w ostatnim czasie zyskało na popularności dzięki wyjątkowo tanim lotom. Coraz więcej naszych rodaków wybiera ten kierunek, który zresztą jest bardzo ciekawy. Jeżeli nie jesteśmy fanami Afryki, można zastanowić się nad Bałkanami. Mimo niesamowitych wrażeń, których można tam doznać, pięknej przyrody i dobrej pogody, nie jest to zbyt często wybierane miejsce przez naszych rodaków. A szkoda! Albania, Czarnogóra czy Rumunia to moc atrakcji. Szczególnie Rumunia wypada tu korzystnie cenowo, i chociaż nie ma, aż tak atrakcyjnego wybrzeża, jak pozostałe kraje, to mimo wszystko, nie będziemy się tam nudzić.

Wysoki koszt lotów

Oczywiście krajów, gdzie są ceny podobne jak w Polsce znajdziemy dużo więcej, jednak tak jak w przypadku Kuby, dużą przeszkodą mogą być dla nas koszty transportu. Co z tego, że w Indonezji poczujemy się jak Niemiec w Polsce, skoro lot będzie nas kosztować kilka lub kilkanaście tysięcy złotych? Dlatego warto spędzić trochę czasu na zrobienie dobrego rozeznania i sprawdzić, jaki kraj będzie dla nas najkorzystniejszą opcją na wyjazd. W końcu ma być nie tylko tanio, ale również przyjemnie! Wybór jest naprawdę duży, wystarczy się zastanowić i wykazać odrobiną kreatywności, a nasze wakacje, okażą się tymi wymarzonymi.

wyposażenie kempingowe

Redakcja ciekawenoclegi.pl

"CiekaweNoclegi" to serwis internetowy, który specjalizuje się w tematach związanych z poradnikami, turystyką i noclegami. Redakcja ta oferuje czytelnikom praktyczne porady, inspirujące artykuły oraz informacje na temat planowania podróży, wyboru noclegów oraz ciekawych miejsc do zwiedzania. Zespół redakcyjny "CiekaweNoclegi" składa się z doświadczonych podróżników, eksploratorów oraz ekspertów w dziedzinie turystyki, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby pomóc czytelnikom w organizacji udanych wyjazdów i znalezieniu idealnych noclegów. Celem redakcji "CiekaweNoclegi" jest nie tylko dostarczanie praktycznych wskazówek i informacji, ale także inspiracja do odkrywania nowych miejsc, kultur i tradycji, a także wspieranie w kreowaniu niezapomnianych podróży i przygód życiowych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Design i wygoda