Strona główna
Miejsca
Tutaj jesteś
Miejsca

Kraków – miejsce które warto odwiedzić

Data publikacji 9 stycznia 2020

Kraków, to jedno z najpiękniejszych miast Polski. Posiada ono wiele atrakcji, które z całą pewnością warto by było zobaczyć. Ponad to Kraków jest miastem wielu renomowanych Polskich uczelni. Między innymi to właśnie tu znajduje się słynny Uniwersytet Jagieloński.

Wawel

Kto jeszcze nie był w drugiej z kolei Stolicy naszego kraju, gdy już się tam zjawi koniecznie musi udać się na Wawel. Będąc tam nie należy zapominać o odwiedzeniu słynnej Katedry Wawelskiej, a w szczególności ogromnym niedopatrzeniem byłoby pominięcie wierzy ze słynnym dzwonem Zygmunta, a przede wszystkim dotknięcia jego serca, które jak głosi wiele legend przynosi szczęście. Jeżeli już mowa o legendach nie pomijajmy słynnego Smoka Wawelskiego co kilka minut ziejącego ogniem. Na jego temat pojawiła się anegdota, jakoby Smok ten nudząc się w Krakowie, uciekł do Stolicy Wielkopolski – czyli do Poznania, a to za sprawą utworzonej właśnie w tym mieście z klocków Lego podobizny bohatera z Krakowa. Pomysłodawcą tworu był właściciel sklepu z zabawkami przed którym ustawiona została makieta. Przepiękny jest także Rynek Główny, kościół Mariacki, gdzie można wysłuchać słynnego hejnału z jego wierzy, granego przez trębaczy. Nie jest to realizowane z systemów elektronicznych i to trzeba podkreślić. Tam rzeczywiście grają ludzie. Jeżeli natomiast jesteśmy pasjonatami wszelkich Nekropolii także nie zabraknie miejsc do odwiedzenia.

Przewodnik po Krakowie

Zwiedzając to miasto dobrze jest skorzystać z usług wykwalifikowanego przewodnika. Można wówczas wysłuchać wiele ciekawych opowieści na temat dziejów grodu Kraka. W tym miejscu również nie należy zapomnieć o gastronomii. Zaplecze i w tej dziedzinie miasto to posiada wyśmienite. Oczywiście jak na wielką aglomerację przystało, rozpiętość cenowa jest ogromna. Jeżeli zależy nam na niezbyt wyszukanej ofercie, mamy do dyspozycji całkiem sporą ilość małych barów, kafejek, tradycyjnych cukierni, ITP. Jeśli chcemy natomiast udać się w bardziej wykwintne miejsce, a jesteśmy w Śródmieściu, warto odwiedzić słynny Wierzynek. Jest to restauracja z wielkimi tradycjami, gdzie można skosztować różnorodnych prawdziwie królewskich dań. Poruszanie się po Krakowie nie jest skomplikowane. Bardzo dobrze rozwinięta komunikacja miejska, a także w miarę dobre skomunikowanie kolejowe, pozwala na szybkie przemieszczanie się po terenie miejskim. Równie dobrze jest rozwinięta sieć taksówek. Kraków noclegi. W tym względzie nie powinniśmy mieć jakichkolwiek problemów ponieważ zaplecze noclegowe w tym mieście jest na bardzo wysokim poziomie. Niestety cenowo nie jest za dobrze, natomiast nie jest wykluczone, że uda się znaleźć coś w miarę naszego portfela. Trzeba jedynie pamiętać o wcześniejszej rezerwacji kwatery ponieważ Kraków ze względu na swoje walory turystyczne, a także biznesowe jest miastem bardzo obleganym. Kilka najważniejszych cech tego miasta zostało już omówionych. Nic jednak nie zastąpi tego, co przeżyjemy będąc w danym miejscu. Pozostaje jedynie serdecznie zaprosić do odwiedzenia Krakowa i życzyć miłego pobytu oraz wielu wrażeń.

Redakcja ciekawenoclegi.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?