Strona główna
Miejsca
Tutaj jesteś
Miejsca

Wakacyjne podróże małe i duże

Data publikacji 12 grudnia 2019

Początek nowego roku to okres, kiedy w głowach gromadzą się postanowienia noworoczne. Jednym z najczęstszych poza uprawianiem sportu, czy przejściem na dietę jest postanowienie o wielkich podróżach.

Jednak, czy podróżowanie jest ważne dla społeczeństwa poza okresem wakacyjnym?

Część z nas już w zimie planuje swój wakacyjny urlop, co sprowadza się do wpisywania w wyszukiwarkach pomysłów na tanie wakacje za granicą. Wykupienie czy zarezerwowanie wakacji z dużym wyprzedzeniem może znacznie obniżyć koszty zagranicznego wyjazdu. Ponadto, jeżeli w poszukiwaniu najlepszej opcji przeszukamy oferty kilku biur podróży, może okazać się, że cena pobytu w tym samym hotelu będzie się znacznie różnić. Innym ważnym elementem wpływającym na cenę pobytu jest data rezerwacji. Powszechnie wiadome jest, że ceny noclegów mogą być nawet o połowę niższe poza sezonem. Tak więc, warto zastanowić się czy nie lepiej wybrać się na wymarzony urlop w maju lub we wrześniu za o wiele mniejsze pieniądze, niż płacić krocie za podróż w szczycie sezonu letniego, co wiąże się również z zatłoczonymi kurortami czy plażami.

Wakacje last minute

Innym sposobem na obniżenie kosztu wakacyjnego wyjazdu jest możliwość wykupienia wakacji last minute. Dla jednych jest to możliwość na wspaniały spontaniczny wypad, dodatkowo za niewielkie pieniądze. Natomiast dla innych może to być nie do końca komfortowe rozwiązanie, ponieważ takiego wyjazdu nie można zaplanować z wyprzedzeniem. Wakacje last minute to oferty najczęściej pojawiające się kilka dni przed wyjazdem, z którego ktoś chciał lub musiał zrezygnować. Dlatego te rozwiązania będą dobrym pomysłem dla tych, którzy nie mają ściśle określonych wymagań co do kierunku podróży, wyboru miejsc w samolocie, czy liczby basenów i atrakcji w hotelu. Są to oferty, znacznie tańsze i często jakościowo lepsze pod względem zakwaterowania.
Jednak, jeżeli chcemy maksymalnie obniżyć koszty wakacyjnej podróży możemy zrezygnować ze zorganizowanego wyjazdu przez biuro podróży i zaplanować wakacje na własną rękę. Chętnie obieranym kierunkiem jest Chorwacja. Najlepiej dojechać tam samochodem, a więc koszty przejazdu będą niższe w stosunku do biletów samolotowych. Ponadto w przybrzeżnych miejscowościach roi się od tanich noclegów w prywatnych domach. Ceny takich noclegów również będą niższe od cen klimatyzowanych pokoi hotelowych z basenami.
Możliwości na spędzenie wakacyjnego urlopu jest dużo, jednak taki wyjazd należy rozważyć nie tylko pod względem finansowym, ale również pod względem konkretnych upodobań.

Redakcja ciekawenoclegi.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?