Strona główna
Wakacje
Tutaj jesteś
Wakacje

Wakacje w Polsce czy za granicą?

Data publikacji 14 grudnia 2019

Urlop to czas wyczekiwany przez wszystkich. Każda osoba, która pracuje zawodowo z utęsknieniem czeka na to, aby móc odpocząć. Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na to, aby w czasie tych kilku czy kilkunastu dni w roku wyjechać poza miejsce zamieszkania. Urlop w domu ma także swoje zalety. Te osoby, które wyjeżdżają spotykają się z jednym dylematem, wakacje w Polsce czy za granicą.

Wysokie koszty w Polsce

Polska wbrew oczekiwaniom nie należy do najtańszych destynacji na urlop. W nadwiślańskim kraju trzeba zapłacić dużo zarówno za nocleg jak i dojazd, ponadto atrakcje turystyczne są nie najtańsze. Jeżeli chodzi o wyżywienie to także duży wydatek, osoby stołujące się w restauracjach muszą zdawać sobie sprawę z tego, że na jedzenie dziennie wydaje się nawet kilkaset złotych. W dużych zagranicznych resortach wyżywienie zazwyczaj wliczone jest w cenę noclegu, co znacznie obniża koszty. Dodatkowo wykupując pakiet all inclusive można liczyć na przekąski w ciągu dnia, a także na napoje bez limitu, także te zawierające alkohol.

Kolejnym aspektem, który odwodzi niektórych od planowania wakacji w Polsce jest pogoda. Aura w kraju bywa nieznośnie zmienna, licząc na spokój można się natknąć na burze, licząc na śnieg, można się spodziewać deszczu, a w teorii upalne dni okazują się często być nie tylko pochmurne, ale także chłodne, bez choćby najmniejszego promienia słońca.

Kwestie pogodowe

W kwestii dobrej pogody na pewno wakacje zagraniczne mają wielką przewagę. Szczególnie w państwach położonych w basenie morza śródziemnego, a także w Afryce, tam pogoda jest w miarę stała i w przeważającym czasie bardzo dobra, gwarantuje to nie tylko doskonałą opaleniznę, ale dobry wypoczynek.

Na pewno nie warto jest jechać za granicę samochodem. Podróż jest długa i mozolna, kilka dni trzeba po niej odpoczywać. Dla porównania przejechanie Polski nie zajmuje więcej czasu niż kilka godzin, więc jeśli wakacje za granicą to tylko takimi środkami transportu, które umożliwiają przemieszczenie się we w miarę komfortowych warunkach, najlepszą opcją pozostaje od lat samolot, połączenia lotnicze można znaleźć w bardzo dobrych cenach.

Wybierając czy pojechać na wakacje w Polsce czy za granicą trzeba mieć na uwadze barierę językową. O ile osoby znające język angielski w stopniu chociaż komunikatywnym powinny poradzić sobie w każdym turystycznym miejscu na świecie, te jednak, które angielskim się nie posługują powinny raczej wybrać zorganizowane wycieczki, gdzie wszelkie sprawy będzie załatwiał przewodnik, taka opieka za granicą będzie bardzo pomocna.

Redakcja ciekawenoclegi.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

HOTEL PRZYJAZNY DZIECIOM