Strona główna
Nocleg
Tutaj jesteś
Nocleg

Schroniska na nocleg?

Data publikacji 6 grudnia 2019

Wbrew powszechnie panującej opinii schroniska turystyczne można znaleźć w wielu miejscach w Polsce, nie tylko w tych odludnych i niebezpiecznych jak góry. Pracownicy schroniska nigdy nie powinni odmówić nikomu pomocy, jeżeli istnieje taka możliwość, przenocują turystów, którzy znaleźli się w potrzebie, jeśli nie pomogą znaleźć nocleg.

Dużo mniejsze koszty

Noclegi w schroniskach są oczywiście płatne, są to jednak relatywnie niewielkie kwoty w porównaniu z tymi, które oferują prywatni przedsiębiorcy. Schroniska nie cechują się co prawda bardzo wysokim standardem, ale posiadają inne, nieocenione zalety, do tych największych należy położenie. Schroniska bowiem mają to do siebie, że są położone w bardzo dogodnych turystycznie miejscach, blisko szlaków turystycznych czy atrakcji różnego typu.

Pomimo tego, że spotkać je można w całym kraju to nie znaczy, że wszystkie są sobie równe, najlepsze polskie schroniska znajdują się w górach- jest to opinia nie tylko górołazów, ale wielu turystów, którzy podróżując po Polsce widzieli niejedno i z niejednym mieli do czynienia.

Schroniska w górach

Tatrzańskie schroniska prawie zawsze pękają w szwach, do przyczyn takiego zjawiska na pewno zalicza się bardzo specyficzny klimat w nich panujący. Położone są z reguły w miejscach, do których dotarcie nastręcza niemałego wysiłku, nie ma tam więc tłumów ludzi, którzy przyjechali samochodami i jedynie przeszkadzają w kontemplowaniu przyrody czy najzwyczajniej w świecie odpoczynku. Otoczone są przez majestatyczne góry, co pozwala oderwać się choć na chwilę od codzienności. Schroniskowa kuchnia jest bardzo dobra, wiele osób wybiera się tam jedynie po to, aby zjeść kwaśnicę czy słynną na całą Polskę szarlotkę. Schronisko tatrzańskie to ponadto miejsce, z którego w bezchmurną noc można obserwować gwiazdy, a jest to zjawisko nieoczywiste, ponieważ światło bijące od miast oraz smog skutecznie zakrywają gwiazdy i na co dzień nie każdy może się cieszyć widokiem rozgwieżdżonego nieba.

Najlepsze polskie schroniska charakteryzują się także pięknym wyglądem zewnętrznym. Zbudowane z pięknego, surowego drewna, często ozdobione rzeźbami czy malunkami sprawiają wrażenie naturalnych i pierwotnych. Są to cechy, które sprawiają, że są one popularne na tyle, aby tłumy chętnych w nich nocowały, choćby na podłodze, czy podziwiały je jako perły architektury. Dla porównania schroniska w miejscowościach nadmorskich najczęściej znajdują się w murowanych blokach, choć zlokalizowane bardzo korzystnie, nie ma możliwości aby sprawiały choć zbliżone do górskich wrażenie.

Redakcja ciekawenoclegi.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?