Strona główna
Miejsca
Tutaj jesteś
Miejsca

Największe atrakcje w Niemczech

Data publikacji 24 grudnia 2019

Planujesz w niedługim czasie wyjazd do Niemiec i zastanawiasz się co jest wartego do zobaczenia i odwiedzenia? Zapoznaj się z tekstem i poznaj najlepsze atrakcje naszych zachodnich sąsiadów.

Wiele ciekawych budowli

Niemcy atrakcje, te słowa świetnie ze sobą współgrają, ponieważ na ich terytorium znajduje się sporo wspaniałych budowli. Począwszy od zamków jak np. „Schloss Neuschwanstein”, który jest najchętniej odwiedzanym zamkiem na świecie, kończąc na katedrach jak np. Katedra w Kolonii, której budowa trwała ponad 600 lat. Zalicza się ją do jednych z najpiękniejszych kościołów na naszym globie. Natomiast dzwon, który znajduję się w katedrze jest największym dzwonem na świecie.

Na terenie Niemiec znajduje się również park rozrywki „Europa-Park Rust”. Jest on nie lada atrakcją dla turystów, a co roku odwiedza go bardzo dużo ludzi. Jest trzecim parkiem rozrywki pod względem popularności w Europie. Przyciąga do siebie odwiedzających za sprawą połączenia zabawy i możliwości poznania kultur innych krajów.

Wspominając o niemieckich miejscach wartych odwiedzenia, trzeba wspomnieć o Bramie Brandenburskiej. Jest to nierozłączny symbol Berlina i zjednoczenia Niemiec. W pobliżu Dworca Wschodniego w Berlinie znajduje się również „East Side Gallery”. Jest to pomnik, wykonany na fragmencie Muru Berlińskiego. Znajdują się tam pozostałości i wspomnienia, właśnie po Bramie Brandenburskiej.

Wyspa kwiatów

Pięknym miejscem jest również Mainau, a więc tzw. wyspa kwiatów. Znajduje się w północno-zachodniej części Jeziora Bodeńskiego, które leży na pograniczu Niemiec, Austrii oraz Szwajcarii. Wyspa co roku przyciąga do siebie ponad 1 milion turystów.

Niemcy, jako że znajdują się na zróżnicowanym terenie, mogą pochwalić się również pięknymi górami jak Alpy oraz skałami, których jest tam naprawdę sporo. Jedną z najpopularniejszych skał jest „Skała Loreley”. Ze skałą związane jest sporo legend. Przyciąga do siebie turystów z całego świata, za sprawą pięknej panoramy, której widok rozciąga się spoglądając z samego szczytu skały. Jej nietypowa pionowa budowa oraz wysokość mierząca ponad 125 metrów budzi respekt i podziw.

Jak widzicie Niemcy mogą pochwalić się wieloma miejscami turystycznymi. Zamki, katedry, góry, jeziora, skały to tylko wybrane atrakcje. Wybierając się na wycieczkę na tamte tereny, warto zarezerwować sobie dłuższy urlop i zwiedzić wszystkie miejsca, które są do obejrzenia w Niemczech. Infrastruktura w tym kraju również stoi na wysokim poziomie, dlatego zaplanowanie wycieczki nie powinno być problemem. Ze względu na swój urodzaj, są w stanie przyciągnąć turystów zarówno porą letnią i zimową. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Redakcja ciekawenoclegi.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?