Strona główna
Miejsca
Tutaj jesteś
Miejsca

Jak przygotować się do wycieczki do Lwowa?

Data publikacji 3 stycznia 2020

Jako Polacy lubimy podczas zwiedzania odwiedzać miejsca, gdzie możemy odnaleźć ślady polskości. Sprawia to, że w takim miejscu czujemy się bardziej swojsko. Nic zatem dziwnego, że bardzo częstym celem podróży naszych rodaków jest ukraiński Lwów – stolica dawnej Galicji i Lodomerii, czyli części imperium Austro-Węgier. Jeśli planujesz weekend we Lwowie są pewnie rzeczy, o których lepiej wcześniej się dowiedzieć. Oto mały poradnik.

Po pierwsze trzeba zająć się kwestiami formalnymi

Do przekroczenia granicy polsko-ukraińskiej potrzebujemy ważnego paszportu, dlatego lepiej jak najwcześniej postarać się o jego wyrobienie. Biometryczny paszport wydany dorosłej osobie jest ważny przez 10 lat, więc na pewno posłuży nam nie raz w życiu! Nie musimy martwić się o wizę. Jeśli udajemy się tam w celach turystycznych na okres krótszy niż 90 dni obowiązuje nas wjazd bezwizowy.

Istnieje bardzo wiele sposobów na dostanie się do samego miasta i warto rozważyć każdy z nich. Można udać się tam na przykład własnym samochodem. Wprawdzie ma to swoje wady, bo musimy wówczas dodatkowo martwić się o parking dla niego (nie każdy hotel go posiada), ale jeśli w planach mamy również zwiedzenie pobliskich miejscowości, będzie to najlepszy wybór. Naturalnie trzeba pamiętać, aby w trakcie wyjazdu posiadać ważne OC.

Druga bardzo popularna opcja to kolej. Kupić bilet na pociąg prosto do Lwowa najlepiej bezpośrednio na stronie internetowej ukraińskich kolei. Strona dostępna jest w języku angielskim, więc nie powinna sprawiać dużego problemu. Odprawa graniczna ma miejsce bezpośrednio w samym pociągu – nie musimy się nigdzie sami ruszać, celnicy przyjdą do nas sami. Najlepiej zdecydować się na szybkie połączenie relacji Przemyśl-Lwów.

Samolot do Lwowa

Wreszcie najszybszą metodą transportu będzie wybranie się do Lwowa drogą samolotową. Wiele linii lotniczych udostępnia połączenia do tego miasta z różnych polskich miast – przede wszystkim z Warszawy, Krakowa i Wrocławia.

Oprócz dojazdu kluczową kwestią jeśli planujemy weekend we Lwowie jest także nocleg. Ceny są znacznie niższe niż w Polsce, dlatego nie należy obawiać się hosteli oferujących pokoje po bardzo niskich cenach. Wcale nie musi to oznaczać niczego podejrzanego – tutaj naprawdę życie jest tańsze.

Nocleg można zapewnić sobie wcześniej, rezerwując go wcześniej na popularnych portalach takich jak booking.com, lub kontaktując się bezpośrednio z recepcją (o ile znamy wspólny język). Jeśli jesteście nieco odważniejsi można też wybrać się do Lwowa na żywioł i spróbować znaleźć coś na miejscu. Jest to nieco ryzykowne, ale może dać wiele radości z przeżytej przygody.

Redakcja ciekawenoclegi.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?