Jak jechać to na Mazury

Mazury, to przepiękny region położony w północno-wschodniej części polski na pograniczu pojezierza Mazurskiego oraz pojezierza Iławskiego. Największe miasta tego regionu to: Ełk, Ostróda, Giżycko, Kętrzyn. Dla historyków nie zabraknie wrażeń. Region bowiem ma ogromną liczbę miejsc do zwiedzania, jak na ten przykład: Muzea, zabytkowe pałace oraz dworki, ITP.

Dzieje regionu

Od starszych mieszkańców Mazur możemy dowiedzieć się dużo interesujących rzeczy na temat dziejów regionu, co gorąco można polecić. Główne cechy mieszkańców Mazur to przede wszystkim: Uczciwość, uczynność, gościnność oraz charakterystyczne poczucie humoru. Pięknie śpiewają, a w szczególności swoje regionalne pieśni, co warto posłuchać. Będąc na Mazurach, a nie chcąc narazić się ich mieszkańcom, nie należy bezcześcić wszystkiego tego, co ludzie ci uważają za niemal świętość. Noclegi na Mazurach. Zaplecze noclegowe w tym regionie jest równie dobre co w górach. Z tym, że tu w większości mamy do czynienia z wodą. Dla osób uwielbiających wodę jest to miejsce wręcz idealne. Mamy do dyspozycji wiele ośrodków wypoczynkowych, a także dla mniej wymagających turystów ogromną liczbę pól namiotowych.

Atrakcje na mazurach

Do takich typowych, wodnych atrakcji turystycznych należy zaliczyć przede wszystkim rejs starym, własnej konstrukcji statkiem Smętek po rzece Pisie. Właściciele statku bardzo mili, niewątpliwie pozwoliliby uświetnić rejs muzyką, o ile umiemy grać na jakimś instrumencie. Trzeba jedynie podejść i porozmawiać, jeśli oczywiście chcemy dodatkową przyjemność sprawić osobom podróżującym tym oryginalnym wynalazkiem. Aby uczestniczyć w tak wspaniałej przygodzie, należy udać się do Pisza. Jest to spokojne, dziewiętnastotysięczne miasteczko, w którym można sobie przyjemnie wypocząć. Region ten dysponuje również sporym zapleczem gastronomicznym, co dla smakoszy oczywiście będzie wielkim rarytasem. Jeśli natomiast lubicie spływy kajakowe, to bardzo trafnym wyborem będzie podróż właśnie tam. Znajdzie się też i coś dla miłośników muzyki. W tym wypadku trzeba się udać do Mrągowa, gdzie jak wiadomo od wielu już lat odbywa się festiwal muzyki Kantry. Miłośnicy muzyki nie tylko znajdą swą uciechę w Mrągowie. W Ostródzie również można trafić na wiele imprez. Między innymi warto udać się na coroczny festiwal muzyki Disco Polo odbywający się właśnie w tym mieście. To tylko kilka walorów Mazur, jakie przytoczyć można w tym miejscu. Trzeba odwiedzić krainę wielkich jezior, aby móc doświadczyć jej piękna oraz tego wszystkiego co nam oferuje. Nie pozostaje nic innego, jak tylko pakować walizki i wybrać się w podróż.

Redakcja ciekawenoclegi.pl