Strona główna
Miejsca
Tutaj jesteś
Miejsca

Wakacje we Francji

Data publikacji 13 stycznia 2020

Europa to kontynent bardzo bogaty w atrakcje turystyczne. Praktycznie w każdym państwie można znaleźć miejsca, które są warte odwiedzenia. Choć wojna zniszczyła niektóre duże miasta i niektóre miejsca, które już nigdy nie odzyskają dawnej świetności, to są i takie, które nie straciły nic na wartości. Takim miejscem jest Francja. Całe państwo obfituje w miejsca, które warto zobaczyć i zdecydowanie warto poświęcić czas aby je poznać.

Francja – atrakcje

Francja jest takim miejscem na mapie świata, które jest wyjątkowe pod względem turystycznym. Każdy region Francji posiada atuty, które sprawiają, że państwo to jest nie tylko wyjątkowe, ale także pełne atrakcji na tyle różnych, że każdy znajdzie dla siebie takie, którymi będzie zainteresowany. Każdy pasjonat historii zainteresuje się północną częścią Francji, wybrzeża Normandii pełne pamiątek po lądowaniu aliantów zainteresują ich na tyle, że nie będą chcieli wyjeżdżać.

Fani architektury będą zainteresowani zamkami, które znaleźć można u wybrzeży Loary. Jeżeli przejrzy się oferty biur podróży na wycieczki objazdowe po Francji, z pewnością znajdzie się tam właśnie wycieczkę po zamkach w dolinie Loary, warto się na takową wybrać i poznać historię i aurę średniowiecznych zamków.

Wino, góry, plaża

Osoby, które interesują się produkcją wina, ale także są fanami jego smaku powinny wybrać się w winiarskie rejony kraju. Burgundia, Szampania i inne miejsca, w których usytuowane są winnice są rajem dla domorosłych sommelierów. Winnice to atrakcja sama w sobie, perły architektury położone często na odludziu, otoczone dookoła krzewami winogron sprawiają wrażenie, którego nie da się opisać.

Francja to także Alpy i ich najwyższy szczyt, będący także najwyższym szczytem Europy czyli Mont Blanc. Każda osoba, której pasją jest górski trekking odnajdzie się w malowniczych francuskich alpach. Przyciągają one także fanów sportów zimowych czyli narciarstwa oraz snowboardu.

Dla osób, które wolą wylegiwać się na plaży istnieje alternatywa w postaci południowego wybrzeża. Marsylia, Nicea czy Saint Tropez to kierunki, które pozwolą na to, aby odpocząć w cudownej atmosferze morza śródziemnego, a także zażyć kąpieli w ciepłej jak zupa wodzie o pięknym, lazurowym kolorze.

Atrakcją samą w sobie jest także Paryż. Europejska stolica mody, w której można spotkać największe gwiazdy filmu, modelingu czy kultury. Dom Napoleona, który porwał się na Europę. Miejsce, w którym stoi bodaj najmodniejsza wieża Europy, wieża Eiffle’a, a także miejsce emigracji polskiej arystokracji.

Redakcja ciekawenoclegi.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?