Strona główna
Turystyka
Tutaj jesteś
Turystyka

Co zwiedzić w Hiszpanii?

Data publikacji 5 stycznia 2020


Planujesz urlop na 2020 rok? Wciąż nie wiesz jaki kierunek obrać? Słoneczna Hiszpania zapewni ci bezpieczne i niezapomniane wakacje. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie – od pięknego lazurowego wybrzeża po średniowieczne zabytki. Każdego roku przyjeżdża tu kilkadziesiąt milionów turystów, a każdy wyjeżdża z pięknymi wspomnieniami. Co warto zobaczyć w tym państwie? Sprawdź, zanim zarezerwujesz wycieczkę!

Hiszpania atrakcje i zabytki

Jednym z głównych celów wyjazdu większości turystów jest słynna i przepiękna Barcelona. To tętniące życiem miasto jest drugim, co do wielkości w kraju. Ze wzgórza Montjuic rozciąga się piękna panorama, a spacer starym miastem jest idealnym pomysłem na romantyczną randkę. Oczywiście jednym z najsłynniejszych zabytków jest Sagrada Familia. Barcelona to również punkt konieczny w Hiszpanii dla wszystkich fanów piłki nożnej!

Innym wartym odwiedzenia miastem jest słynny na całym świecie Madryt. Stolica Hiszpanii również jest nie lada gratką dla kibiców. Eleganckie budynki i klimatyczne uliczki przyciągają wielu zwiedzających.

Znana z listy Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO Segowia, przeniesie cię w świat niczym z baśni. Jest tutaj wiele pozostałości z czasów Imperium Rzymskiego. Akwedukt, pałac królów, katedra – spacer pomiędzy wąskimi uliczkami i zwiedzanie zabytków zainteresują całą rodzinę.

Miejsca w Hiszpanii

Costa Brava, czyli dzikie wybrzeże przyciąga zwolenników pięknych widoków, ciepłej wody i idealnych plaż. To tutaj możesz zatrzymać się na odpoczynek u wybrzeży Morza Śródziemnego.

Avila, czyli miasto, z którego pochodzi święta Teresa, słynie ze starożytnych obwarowań. Mury miasta zachwycają swoimi rozmiarami. Bramy i baszty tworzą niepowtarzalny klimat i stanowią piękne tło do pamiątkowych zdjęć.

Jeśli kojarzysz historię o Don Kichocie, koniecznie wybierz się do Campo de Criptana. Przysłowiowe wiatraki naprawdę robią wrażenie. Niektóre z nich mają nawet zachowane oryginalne wnętrze.

Granada w Andaluzji posiada bajkowy krajobraz, a pałac Alhambra uchodzi za jedną z największych atrakcji w Hiszpanii. Zabytek również wpisany jest na listę UNESCO i przyciąga tłumy turystów.

Zwiedzanie Hiszpanii możesz zakończyć długim wypoczynkiem na południowym wybrzeżu. Costa del sol i Costa Blanca uchodzą za najpiękniejsze plaże w Europie. W sezonie mogą być bardzo zatłoczone, ale rozwinięta infrastruktura hotelowa i piękne widoki zdecydowanie to wynagrodzą.

Jak widzisz wakacje w Hiszpanii będą dobrym pomysłem dla całej rodziny. Jest to przede wszystkim bezpieczny i bardzo zróżnicowany kraj. Dobrym pomysłem może okazać się wycieczka objazdowa, dzięki której zwiedzisz największe atrakcje, a na końcu wypoczniesz na rajskich wczasach.

Gdzie nocować w Zakopane

Redakcja ciekawenoclegi.pl

"CiekaweNoclegi" to serwis internetowy, który specjalizuje się w tematach związanych z poradnikami, turystyką i noclegami. Redakcja ta oferuje czytelnikom praktyczne porady, inspirujące artykuły oraz informacje na temat planowania podróży, wyboru noclegów oraz ciekawych miejsc do zwiedzania. Zespół redakcyjny "CiekaweNoclegi" składa się z doświadczonych podróżników, eksploratorów oraz ekspertów w dziedzinie turystyki, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby pomóc czytelnikom w organizacji udanych wyjazdów i znalezieniu idealnych noclegów. Celem redakcji "CiekaweNoclegi" jest nie tylko dostarczanie praktycznych wskazówek i informacji, ale także inspiracja do odkrywania nowych miejsc, kultur i tradycji, a także wspieranie w kreowaniu niezapomnianych podróży i przygód życiowych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Mazury