Strona główna
Wakacje
Tutaj jesteś
Wakacje

Co robić na wakacjach?

Data publikacji 20 grudnia 2019

Już na samym początku planowania naszych wakacji powinniśmy wiedzieć, co chcemy robić. A dokładniej mówiąc wybrać, czy decydujemy się na bierny odpoczynek w czterogwiazdkowym hotelu czy może jednak nastawić się na zwiedzanie i poznawanie nowych kultur i miejsc.

Wakacje z biura

Biura turystyczne prześcigają się w zapewnieniu nam jak najlepszych wakacji. Od standardowych wakacji all inclusive, po jazdę na słoniu w egzotycznych krajach lub jazdę na nartach na zawsze ośnieżonych i nasłonecznionych stokach. Najnowsze badania pokazują, że mimo wszystko decydujemy się na pierwszy wariant, a za destynację najchętniej obieramy kierunki takie jak Grecja i Turcja. Czy to faktycznie znaczy, że Polacy wolą wylegiwać się na słońcu niż pospacerować uliczkami starego miasta w jednym z europejskich miast?
Oczywiście nie powinno się generalizować. Wybór kierunku i sposobu spędzania wakacji uzależniony jest od bardzo wielu najróżniejszych czynników. Wśród rodzin z dziećmi najczęściej wybierane są ekskluzywne hotele, gdzie animatorzy czasu wolnego zadbają o rozrywkę zarówno dla dzieci jak i dla rodziców. W przypadku par bezdzietnych wakacje wyglądają już zupełnie inaczej. Modnym sposobem jest zdecydowanie się na tzw. objazdówkę, gdzie w danym miejscu spędzamy jeden bądź dwa dni i ruszamy dalej w drogę. Zaplanowanie takich wakacji na pewno wiąże się z dużo większą ilością przygotowań, zarezerwowaniu tras zwiedzania. Z pomocą przychodzą coraz bardziej popularne portale internetowe gdzie możemy znaleźć najróżniejsze miejsca noclegowe od małego pokoju dzielonego z innymi turystami po pokój w hotelu z dwuosobowym łóżkiem i prywatną łazienką.

Styl życia i wakacje

Styl życia jest również jednym z determinantów decydującym o rodzaju wakacji. Wbrew pozorom osoba bardzo aktywna na co dzień nie zdecyduje się na wakacje złożone w dużej mierze z odpoczynku, tylko spędzi ten czas kreatywnie i energicznie. I odwrotnie. Osoba mało ruchliwa w życiu codziennym nie stanie się nagle maniakiem zwiedzania i nie zapragnie spacerować od rana do świtu z aparatem w dłoni.
Zatem, planując nasze wakacje powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie: zwiedzanie czy wypoczynek? Wziąć pod uwagę kto będzie nam towarzyszył podczas, ile czasu chcemy poświęcić na planowanie, jak bardzo nasze wakacje mają być zróżnicowane, jaką pogodę preferujemy itd. Porządne zgłębienie tematu z pewnością oszczędzi nam wielu niemiłych niespodzianek, które mogą nam się przytrafić w trakcie. A przecież cały rok czekamy z utęsknieniem na wakacje i powinien być to jak najlepiej wykorzystany przez nas czas.

Redakcja ciekawenoclegi.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

HOTEL PRZYJAZNY DZIECIOM